منوی سایت

یادداشت ها

کاندیدای محترم لطفاً از جیب ما خرج نکن! وعده سه برابر کردن یارانه، بیکارانه و .... ، راه‌هکارهایت برای تامین پول مورد نیاز این وعده ها غیر از این موارد است؟
1.حذف یارانه بیش از نیمی از مردم به نفع اقشار کمتر توانمند باقی‌مانده که راه خوبی است اما برای سبد رای شما خوب نیست؟
2.افزایش چندبرابری حامل های انرژی این هم خوب است اما اجرایی نیست حداقل در کوتاه مدت مگر به مردم فشار مضاعف بیاید.
3.چاپ اسکناس و تولید پول به جای تولید کالا راحت‌ترین و خطرناک‌ترین راه است. ایجاد تورم فراوان این روش هم اقشار ضعیف و کم‌درآمد را به خاک سیاه می نشاند و اقشار متوسط را با آنها در یک سبد قرار خواهد داد که اندک ثروت و دارایی‌های که دارند را به باد خواهد داد.
4.نوسانات سینوسی ارز که بازگشت به دوران دولت نهم و دهم است البته برخی بسیار به این راه علاقه دارند؛ ولی فقط محدودی از مردم.
5.حذف یا کاهش خدماتی که دولت به عموم مردم می دهد این هم به ضرر اقشار ضعیف است که برپایه این خدمات عمومی زندگی خود را می گردانند این یعنی هرچه میگیرند چند برابر هزینه نمایند.
6.فروش دارایی‌ها و سرمایه‌های کشور توسط دولت یعنی پدر برای تامین غذا و مایحتاج خانواده بجای کار کردن دارایی خانه را بفروشد. مگر این خانه چقدر دارائی دارد.
7.البته راه حل دیگری هم هست شعارهای پوپولیستی راه هایی مانند جلوگیری از فرار مالیاتی و افزایش بهره وری که به یک دوره ریاست شما جوابگو نیست چهارسال اول دولت شما هم میگذرد و باز شما مجدداً به رای ما نیاز دارید اینبار از موضوع دیگری صحبت می کنید که ما فراموش کنیم چه قولی داده اید. 
پس چرا شعار حمایت از ما می دهی؛ امیدوارم خداوند متعال ابتدا اینجانب و سپس شما بزرگواران را براه راست، صداقت و راستگویی هدایت نماید البته از جیب خودمان نه از جیب مردم. 
 
https://t.me/mahdizahediaval

باید گفت فلسفه اصلی بعثت نبوی؛ معرفت زایی بود. معادشناسی، انسان شناسی، جهان شناسی و دانستن هدف از خلقت آفرینش و آموختن قرآن و حکمت ومعرفتهای الهی از کارکردهای اصولی بعثت است. پیامبر خدا دینی را به میان مردم آورد تا آنان طعم آزادی های واقعی اجتماعی و همبستگی و وحدت میان انسان ها را درک کنند و از طاغوت هایی که آنان را به بردگی و بندگی انسانها وادار کرده بود، رهایی و نجات یابند.
او دینی را آورد که بستر ساز تمدن و فرهنگ اسلامی و برقراری عدالت اجتماعی و پویایی و پیشرفت بشر باشد. و همه اینها در نتیجه وبراساس معرفت و آموزش علم ودانشی بود ؛ که پیامبر همواره به مردم توصیه می نمود. پیامبر اکرم عزّت و کرامت انسان ها را به آنان شناساند و به آنان آموخت تا با تعقّل و خردورزی به حیات و زندگی خود معنا ببخشند و انسان هایی متخلق به اخلاق الهی شوند.
آنچه در این فلسفه معرفت زایی مهم است، تحقق زندگی معنادار برای انسان ها به معنای اینکه زندگی دو روزشان با هم یکسان نباشد و دائماً در حال مجاهده در راه خدا و تلاش برای کسب علم و دانش و معرفت های الهی باشند.

بعثت بر همگان مبارک 

https://t.me/mahdizahediaval

وقتی شما تصمیم اشتباهی می گیرید یا کار اشتباهی انجام می دهید  علامت این است که زمان یادگیری چیزهای جدیدی فرا رسیده است.بنابراین باید بایستید و فکر کنید و یاد بگیرید. البته فکر کردن کار سختی است و  بیشتر مردم  تنبل تر از آن هستند که فکر کنند.
https://t.me/mahdizahediaval

از 12 فروردین 1369 در فراق مادرم نالانم
شعر فریدون مشیری وصف این شبهای من است. 

بي تو سي سال، نفس آمد و رفت
اين گران‌جان پريشان پشيمان را
کودکي بودم وقتي تو رفتي، اينک
پيرمردي است ز اندوه تو سرشار، هنوز
شرمساري، که به پنهاني، سي سال به درد
در دل خويش گريست
نشد از گريه سبک بار هنوز
آن سيه دست سيه داس، سيه دل که ترا
چون گلي، با ريشه
از زمين دل من کند و ربود
نيمي از روح مرا با خود برد
نشد اين خاک به هم ريخته، هموار هنوز
ساقه‌اي بودم، پيچيده بر آن قامت مهر
ناتوان، نازک، ترد
تند بادي برخاست
تکيه گاهم افتاد
برگهايم پژمرد
بي تو، آن هستي غمگين ديگر
به چه کارم آمد يا به چه دردم خورد؟
روزها طي شد از تنهائي مالامال
شب، همه غربت و تاريکي و غم بود و، خيال
همه شب چهره‌ي لرزان تو بود
کز فراسوي سپهر
گرم مي‌آمد در آينه‌ي اشک فرود
نقش روي تو، درين چشمه، پديدار هنوز
تو گذشتي و شب و روز گذشت
آن زمان‌ها
به اميدي که تو، بر خواهي گشت
مي نشستم به تماشا، تنها
گاه بر پرده ابر
گاه در روزن ماه
دور، تا دورترين جاها مي‌رفت نگاه
باز مي‌گشتم تنها، هيهات
چشم‌ها دوخته‌ام بر در و ديوار هنوز
بي تو سي سال نفس آمد و رفت
مرغ تنها، خسته، خون آلود
که به دنبال تو پرپر مي‌زد
از نفس مي‌افتاد
در نفس مي‌فرسود
ناله‌ها مي‌کند اين مرغ گرفتار هنوز
شوق ديدار توام هست
چه باک
به تو نزديک‌ترم، مي‌دانم
يک دو روزي ديگر
از همين شاخه‌ي لرزان حيات
پر کشان سوي تو مي‌آيم باز
دوستت دارم
بسيار
هنوز
https://t.me/mahdizahediaval

قانون ۱-۹-۹۰  (یک،نه،نود)

آلوین تافلر یکی از بزرگترین اقتصاددان های قرن اخیر در کتاب موج سوم میگويد وقتی یک موجی وارد یك کشوري میشود مردم به سه دسته تبدیل میشوند:

۱. دسته اول که همون یک درصد هستند با موج همراه و همسو میشوند و آنرا قبول میکنند و سود بسیار زیادی میبرند. این دسته افراد، ریسک پذیر هستند که همیشه موفقیت های چشم گیری دارند.

۲. دسته دوم آن نه درصد افراد به اصطلاح زرنگ جامعه هستند که صبر میکنند ببیند آیا آن یک درصد سود میکنند یا نه؟؟ این افراد سود کمتری نسبت به اون یک درصد كسب ميكنند. این افراد در کل افرادی هستند که ریسک های بزرگی نمیکنند و البته که سودهای کلانی هم نمیتوانند ببرند.

۳. دسته سوم  نود درصد مابقی جامعه هستند که موج می آيد و از رويشان عبور ميكند و لهشان میکند، این افراد اگر ضرر نکنند هیچ سودی نصیبشان نمیشود. این افراد اصلا ریسک پذیر نیستند و  افراد عادی جامعه رو تشکیل میدهند که همیشه از زندگی ناراضی هستند و همه افراد دسته ۱ رو مسخره میکنند!

https://t.me/mahdizahediaval

بایزيد بسطامي را پرسيدند :

اگر در روز رستاخيز خداوند بگويد چه آورده اي؛
چه خواهي گفت؟
بايزيد فرمود :
وقتي فقيري بر کريمي وارد ميشود، به او نميگويند چه آورده اي، بلکه ميگويند چه ميخواهي.
زندگى يک پاداش است، نه يک مکافات.
فرصتى است کوتاه تا ببالى، بيابى، بدانى، بينديشى، بفهمى، و زيبا بنگرى، ودر نهايت در خاطره ها بمانی...

https://t.me/mahdizahediaval

استاد بعد از پایان کلاس گفت:
من خیلی فکر کردم و به این جمع‌بندی رسیده ام که رسالت هزار پیغمبر در عبارتی خلاصه می‌شود و آن "کوک چهارم" است  ...
مریدان پرسان بودند: "کوک_چهارم" چیست؟
استاد گفت:
کسی کفشش را برای تعمیر نزد کفاش می‌برد. 
کفاش با نگاهی می‌گوید این کفش سه کوک می‌خواهد و هر کوک مثلاً ده تومان و خرج کفش سی تومان می شود. مشتری هم قبول می‌کند. پول را می‌دهد و می‌رود تا ساعتی دیگر برگردد و سوار کفش تعمیر شده بشود. کفاش دست ‌به‌ کار می‌شود. کوک اول، کوک دوم و در نهایت، کوک سوم و تمام ... اما با یک نگاه عمیق در می‌یابد اگر چه کار تمام است، ولی یک کوک دیگر اگر بزند عمر کفش بیشتر می‌شود و کفش، کفش‌تر خواهدشد. از یک‌سو، قرار مالی را گذاشته و نمی‌شود طلبِ اضافه کند و از سوی دیگر، دودل است که کوک چهارم را بزند یا نزند. او میان نفع و اخلاق، میان دل و قاعده‌ی توافق، مانده است. یک دو راهی ساده که هیچ کدام خلاف عقل نیست.
اگر کوک چهارم را نزند، هیچ خلافی نکرده اما اگر بزند، به رسالت هزار پیامبر تعظیم کرده است. اگر کوک چهارم را نزند، روی خط توافق و قانون راه رفت است اما اگر بزند، صدای لبیک او، آسمان اخلاق را پرخواهدکرد  ...
دنیا پر از فرصت کوک چهارم است، و ما، کفاش‌های دو دل..

https://t.me/mahdizahediaval